Wędzarnie betonowe

Oferujemy wędzarnie i grillo-wędzarnie betonowe, których montaż jest zdecydowanie mniej czasochłonny i kosztowny niż murowanie tradycyjnej wędzarni. Doskonała imitacja drewna nie tylko cieszy oko detalami „starej deski” ale również idealnie komponuje się w ogrodzie lub tarasie. Dzięki wędzarni samodzielnie przygotujesz wyroby bez dodatku konserwantów zaskakując przy tym domowników oraz swoich gości naturalnym smakiem, barwą czy zapachem.

Oferowane  przez nas wędzarnie wykonane są z betonu o wysokiej klasie wytrzymałości C35/45. Mieszanka została stworzona pod kątem spełnienia wszystkich wymagań trwałościowych związanych z późniejszym użytkowaniem takich jak: wytrzymałość, mrozoodporność, nasiąkliwość betonu. Dodatkowo wszystkie elementy betonowe zostały wzmocnione żebrowaną stalą.

Wędzarnie są zabezpieczone dwuwarstwowym malowaniem – podkład, a następnie gęsta farba, co pozwala zachować oryginalny kolor.

Montaż jest bardzo łatwy i szybki z zastosowaniem silikonu wysokotemperaturowego (do zakupienia we własnym zakresie) oraz śrub, które załączamy w przesyłce.

Ruszt

W przeciwieństwie do typowych rusztów grillowych, w których zwykłe stalowe pręty powlekane są niewielką warstwą chromoniklu, nasz produkt został wykonany z pełnych prętów stali nierdzewnej. Dzięki temu ruszt jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, nie rdzewieje, nie zmienia kształtu pod wpływem ciężaru potraw, a także jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wysokość rusztu można regulować na kilku poziomach.

Przy zamówieniu zapytaj o możliwość:

  • wymiany koloru na inny, pasujący do ogrodu
  • przedłużenia komina w celu podłączenia do altanki.
  • przedłużenia kanału dymnego
  • dokupienia dodatkowego rusztu
  • dokupienia dodatkowej półki
  • czy zestaw może pełnić funkcję grilla

UWAGA! Po zakupie poinformuj czy ruszt ma być z rączkami czy bez rączek (można go wtedy wykorzystać do wędzenia).